Ozdoby na butelki

Dzień ślubu to najpiękniejszy dzień w życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny. Nie ma chyba osoby, która nie zgodzi się z takim postawieniem sprawy. Tak więc mając to na uwadze, należy zrobić wszystko, aby zadbać o wszelkie szczegóły związane z tym dniem. Co należy przez to rozumieć?

alkohol
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Na pewno bardzo wiele i nie sposób odnieść się do wszystkiego przy okazji jednego tekstu. Mówiąc wprost — weźmy pod uwagę tylko alkohol, ale nie jego ilość. Skupmy się na tym, jak powinno przedstawiać się udekorowanie alkoholu. Rynek daje nam pod tym względem naprawdę różne możliwości. Z jednej strony są zawieszki na wódkę, z innej etykiety na wódkę (naturalnie etykiety na wino także są). Ktoś może zapytać, co wybrać? Continue reading „Ozdoby na butelki”

Winietka na stół

Posadzenie wszystkich gości na sali ze stołami weselnymi bardzo często stanowi spore wyzwanie. Łatwo można zapomnieć o kimś podczas ogólnego zamieszania, łatwo też popełnić sporą gafę sadzając przy sobie osoby, jakie za sobą nieszczególnie przepadają.

stół
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Z tego też powodu w coraz większej liczbie przypadków na uroczystościach tego typu zaczynają się pojawiać winietki ślubne, mające za zadanie uporządkować sprawę miejsc do siedzenia. Winietki to tak naprawdę małe kartoniki z wydrukowanymi nazwiskami poszczególnych uczestników, umieszczone przy miejscach, jakie zostały dla nich przygotowane. W naszych weselnych zwyczajach winietki na stół nie są obowiązkowo używane, niektórzy są im wręcz mocno nieprzychylni. Continue reading „Winietka na stół”

Zawieszki na wódkę

Wódka to nieodłączny element weselnych imprez, ale rzadko kiedy kładzie się ją na stole w takim stanie, jak została zakupiona. Najczęściej na oryginalne butelki nakleja się przeróżne naklejki na wódkę, dzięki którym zwykły alkohol zostaje zmieniony w niezwykły napitek.

alkohol
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Analogiczne zadanie spełniają zawieszki na wódkę – przy ich pomocy także stół weselny nabierze oryginalnego charakteru, a goście zupełnie inaczej popatrzą na kwestie organizacyjne. Faktem jest bowiem, że etykiety na wódkę nie są przeczą obowiązkową i konieczną, bez ich przyklejania także można zorganizować wesele i rewelacyjnie bawić się na nim. Continue reading „Zawieszki na wódkę”