Winietka na stół

Posadzenie wszystkich gości na sali ze stołami weselnymi bardzo często stanowi spore wyzwanie. Łatwo można zapomnieć o kimś podczas ogólnego zamieszania, łatwo też popełnić sporą gafę sadzając przy sobie osoby, jakie za sobą nieszczególnie przepadają.

stół
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Z tego też powodu w coraz większej liczbie przypadków na uroczystościach tego typu zaczynają się pojawiać winietki ślubne, mające za zadanie uporządkować sprawę miejsc do siedzenia. Winietki to tak naprawdę małe kartoniki z wydrukowanymi nazwiskami poszczególnych uczestników, umieszczone przy miejscach, jakie zostały dla nich przygotowane. W naszych weselnych zwyczajach winietki na stół nie są obowiązkowo używane, niektórzy są im wręcz mocno nieprzychylni.

Faktem jest że pewne osoby być może będą niezadowolone z tego, że im się w jakiś sposób narzuca miejsce przy stole. Jednak zalety takiego pomysłu naprawdę są duże, szczególnie na ślubach z dużą ilością zaproszonych gości, przede wszystkim zapobiegając dużemu zamieszaniu na początku uroczystości. Bardzo istotne jest jednak, żeby przydzielenie miejsc do siedzenia dobrze przemyśleć, pamiętając o pewnych zasadach jakie się z tym wiążą.

winietki na stół weselny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *